By śniło się przyjemnie – wybieramy pościel dla dzieci

By śniło się przyjemnie – wybieramy pościel dla dzieci

sie 19, 2020 / By : / Category : Dziecko, Wnętrza

By śniło się przyjemnie - wybieramy pościel dla dzieci

By śniło się przyjemnie – wybieramy pościel dla dzieci: sen jest niezbędny do prawidłowego rozwoju naszego malucha. Umożliwia regenerację sił po dniu pełnym wrażeń i zabaw, odpowiada za prawidłowy wzrost kości, ale także wzmacnia odporność dziecka. W czasie snu normuje się ciśnienie, stabilizuje się tętno. Wyspany maluch wstanie rano w dobrym nastroju, nie będzie narzekał na gorsze samopoczucie.

Dziecko, które śpi odpowiednią ilość godzin w ciągu doby nie ma problemów z koncentracją, łatwiej przyswaja informacje i nie odczuwa zmęczenia, którego efektem jest zniechęcenie do aktywności fizycznej za dnia. Warto zadbać zatem o to, by higiena snu dziecka była odpowiednia, a rytm dobowy wyregulowany. Żeby wyciszyć maluszka, gdy nadchodzi wieczorowa pora warto zadbać o rytuały, ale i akcesoria i wyposażenie, które będzie kojarzyło się dziecku z porą na sen. Obok ulubionych przytulanek, kołysanek wypisywanych przez mamę, czy wspólnego czytania bajek warto zadbać o odpowiednią pościel dla dzieci, która ułatwi i umili szkrabowi sen.

Kołderka z bohaterem, czyli o dlaczego odpowiednia pościel dla dzieci jest dla nich tak ważna?

Każde dziecko ma bardzo dobrze rozwinięte poczucie indywidualizmu. Stąd dziecięcy pokój lub kącik do spania w sypialni rodziców powinien być mocno spersonifikowany pod kątem zainteresowań naszego malucha. Gładkie poszewki zostawmy na łóżka dorosłych-nasza pociecha nie ucieszy się także z eleganckich wzorów, czy stonowanej kolorystyki. Za to będzie dobrze kojarzyła swoje łóżeczko jeśli zadbamy o jego odpowiednią oprawę. Jeśli nasz maluch silnie identyfikuje się z ulubionym bohaterem z bajki sprawmy mu supermoc w postaci pościeli z bajkowym motywem, obfitującej w znane dziecku postaci z komiksów, seriali czy książek. Dziecko chętniej będzie kładło się spać wiedząc, że swoich ulubieńców ma na wyciągnięcie ręki, a wyjątkową oprawą kołderki i poduszki może się wszystkim pochwalić. Nasze pociechy na pewnym etapie rozwoju bardzo mocno utożsamiają się z bohaterami swoich ulubionych kreskówek-to idealny moment dla rodziców, by-kupując pościel dla dzieci-spełnić marzenia maluszka, ale i zachęcić do samodzielnego zasypiania w swoim łóżku. Kupując wyjątkową pościel dla dzieci znacznie ułatwimy naszemu brzdącowi przeprowadzkę do własnych czterech kątów. Dziecko wieczorową porą samo chętnie będzie chciało położyć się do łóżeczka wiedząc, że czekają na niego ulubione misie, zwierzątka, wojownicy, lalki Barbie, czy Smerfy. Jeżeli jesteśmy rodzicami rodzeństwa nie zapominajmy, by każde dziecko miało swoją własną pościel, odpowiadającą jego zainteresowaniom komiksowym czy kreskówkowym. Dbając o tę niepozorną sferę i kupując wyjątkową, dobraną indywidualnie pościel dla dzieci pokazujemy także naszym pociechom, że są dla nas ważne, a ich zainteresowania i odrębność nie są nam obce.

Na co zwracać uwagę kupując pościel dla dzieci?

By śniło się przyjemnie - wybieramy pościel dla dzieci

By śniło się przyjemnie – wybieramy pościel dla dzieci

Zaopatrując się w pościel dla dzieci powinniśmy kierować się kilkoma kryteriami. Materiały z których będzie wykonana dziecięca pościel powinny odznaczać się wysoką jakością. Jeśli stawiamy na pościel dla dzieci z bawełny kupmy tylko tę stuprocentową, o splocie szlachetnym, satynowym i bardzo gęstym. Daje to gwarancję, że komplet posłuży nam długie lata, a nie wyląduje w koszu na śmieci po jednym praniu. Rynek produktów dziecięcych obfituje także w inne poza bawełną materiały, z których wykonywana jest pościel dla dzieci-możemy zainwestować w pościel z muślinu-miękkiego i delikatnego materiału, który również będzie przyjemnie otulają nasze dziecko w czasie snu. Dobrym wyborem, kiedy nastają chłodniejsze miesiące będzie także pościel dla dzieci z ciepłej flaneli czy komplety z lekkim wypełnieniem. Jeśli jesteśmy rodzicami alergika producenci dedykują nam pościele hipoalergiczne, których skład nie uczuli naszego malucha. Każda pościel dla dzieci powinna być certyfikowana – zapewnieniem producenta, że nasz komplet jest wolny od substancji toksycznej winna być gwarancja bezpieczeństwa i certyfikat Oeko-Tex.

Jakiej pościeli nie kupować dziecku?

Podobnie jak dorośli i dzieci mają swoje upodobania. Maluszkowi, przedszkolakowi czy nieco starszemu dziecku nie kupujmy kompletów pościeli z geometrycznymi wzorami, motywami kwiatowymi czy gładkich, nijakich w oczach naszej pociechy poszewek. Zainwestujmy w pasję dziecka i zaakcentujmy ją wyborem oryginalnego kompletu. Nie warto także oszczędzać na pościeli dla dzieci, czy kupować pościel używaną. W pokoju maluszka nie sprawdzą się także takie materiały jak śliska satyna, która w kontakcie ze skórą jest materiałem chłodnym i śliskim, kora-bo choć jest wybawieniem dla rodziców ze względu na natychmiastową gotowość do obleczenia kołdry i poduszek (wszak jej nie prasujemy) jest także ze względu na gofrowanie nieprzyjemna dla dzieci, przyzwyczajonych do delikatnych tkanin. Nie zachęcimy także malucha do spędzenia nocy we własnym łóżku kupując pościel z domieszką syntetycznych włókien. Poliester i policotton nie sprawdzają się jako dobre materiały jeśli chodzi o pościel dla dzieci. Ze względu na swoją gramaturę i właściwości nie zapewniają odpowiedniej cyrkulacji powietrza, a to może skutkować nieprzyjemnymi dolegliwościami skórnymi.