Dla artystów i ekologów

Dla artystów i ekologów

lis 06, 2019 / By : / Category : Sklepy, Wnętrza

Dla artystów i ekologów

Dla artystów i ekologów – asortyment tapet jest ogromny. Znajdzie się propozycja dla każdego klienta, także osoby mającej specjalne potrzeby i oczekującej  nie tylko pięknych wzorów, łatwości w utrzymaniu czystości i trwałości, ale także dla nabywców, którym zależy na tym, aby tapeta ścienna była wykonana z materiałów bezpiecznych dla środowiska lub dawała możliwości  realizacji swojej artystycznej wizji odnośnie tapety.

Biodegradowalna tapeta

Zapotrzebowanie na produkcję ekologiczną w Polsce wzrasta od kilku lat. Nie jest to chwilowa moda, ale stały trend wynikający z większej świadomości ekologicznej i dostrzegania zagrożeń klimatycznych. Ludzie zastanawiają się, w jaki sposób w swoim domu lub mieszkaniu żyć ekologicznie. Najprostsze rzeczy typu: oszczędzanie wody i energii, segregowanie śmieci, nie kupowanie produktów z naturalnego futra i kosmetyków testowanych na zwierzętach, to dla wielu osób zbyt małe zaangażowanie w ochronę środowiska. Chcą, aby wszystkie rzeczy, którymi otaczają się, były ekologiczne, czyli produkowane z materiałów pochodzących z recyklingu. Podobne oczekiwania mają w kwestii tapet ściennych. Producenci tapet wychodzą naprzeciw wymaganiom nabywców i produkują tapety ścienne ekologiczne.

Zobacz także:

Cechy tapet ekologicznych

Tapety ścienne ekologiczne powstały z myślą o ludziach, którym leży na sercu dobro naturalnego środowiska. Wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i charakteryzują się krótkim czasem biodegradacji. W ten sposób pomagają chronić środowisko. W ich skład wchodzą takie surowce jak: włókna papierowe oraz tekstylne, mączkę drzewną i substancje pomocnicze. Pokryte są cienkim drukiem lateksowym, co ułatwia utrzymanie ich w czystości. Oferowane są w bogatej gamą nadruków i pasują do każdej aranżacji. Do największych zalet tapet ściennych ekologicznych zalicza się zdolność do regulacji wilgotności w pomieszczeniu, przez co zapobiegają powstawaniu pleśni na ścianach i sprawia, że domownicy nie są narażeni na alergie, astmę i choroby układu krążenia. Tapety ścienne ekologiczne  pozwalają ścianom oddychać, nie zawierają związków PCV oraz niebezpiecznych zmiękczaczy. Alergicy docenią je jeszcze z jednego powodu – tapety ekologiczne  nie gromadzą kurzu oraz roztoczy. Są bezpieczne także dla małych dzieci. Znakomicie sprawdzają się w salonie, sypialni czy pokoju dziecka. Na rynku dostępne są tapety ekologiczne niewymagające używania kleju. Wystarczy delikatnie spryskać je wodą i zamontować na ścianie. Istotną informacją jest fakt, że ciągu sześciu miesięcy tapetę  od naklejenia tapety można ją zdemontować i przenieść w inne miejsce.

Pokojowy artysta

Na rynku jest mnóstwo wzorów tapet. Jednak są osoby, które chcą na ścianie mieć tapetę pomalowaną samodzielnie. Malowanie tapety podoba się nastolatkom, którzy w ten sposób chcą podkreślić swój indywidualizm. Istnieje specjalna biała tapeta ścienna przeznaczona do malowania farbami akrylowymi. Jest to raufaza. Złożona jest z dwóch lub trzech warstw papieru, między którymi występują wiórki drewna, które nadają jej konkretny wzór i strukturę.  Jest to wyjątkowo wytrzymały rodzaj tapety ściennej.  Doskonale tłumi dźwięki oraz pozwala regulować wilgotność w powietrzu. Dodatkowo pełni rolę ochronę termoizolacyjną, skutecznie zatrzymuje ciepło we wnętrzu. Raufaza jest tapetą przygotowaną do malowania. Użytkownik może pomalować ją w dowolny sposób i w ten sposób zdecydować, jak będzie wyglądała tapeta i wnętrze całego pomieszczenia. Raufaza maskuje porowatość ścian, wgniecenia i pęknięcia.

Zalety raufazy

Dla artystów i ekologów

Dla artystów i ekologów

Mistrzowie wykończenia wnętrz polecają raufazę ze względu na utrzymywanie ciepła w pomieszczeniu, tłumienie dźwięków i regulowanie wilgotności w powietrzu, ale przede wszystkim zwracają uwagę na wielkie możliwości aranżacyjne tego rodzaju tapety ściennej.  Może być użyta do wykończenia salonu lub łazienki. Można ją przemalowywać kilka razy dostosowując wygląd pomieszczenia do swoich aktualnych potrzeb. Nie ma lepszego sposobu na kamuflaż niż przyklejenie raufazy. Ściany wyglądają wtedy na idealnie równe, bez żadnych zadrapań i pęknięć. Pomieszczenie nabiera estetycznego i nowoczesnego wyglądu. Raufaza to propozycja dla osób, które mają artystyczną smykałkę i chcą wcielić w życie swoją wizję aranżacji wnętrz. Na raufazę mogą zdecydować się nabywcy, dla których ważnym aspektem przy wyborze tapety ściennej jest kwestia naturalności składników. Raufaza – jest produktem otrzymanym z naturalnych składników. Dzięki temu ściana „oddycha” i nie powstaje pleśń. Czystość powietrza w domu jest bardzo ważna dla alergików.

Tapety ekologiczne i raufazy łączy proces produkcji – powstały z naturalnych składników oraz wytrzymałość i cenne właściwości antyalergiczne. Fenomenalnie wyglądają we wnętrzu i zachowują swoją urodę przez wiele lat. Tapety ekologiczne i raufazy to najlepszy dowód na to, że można stworzyć piękny i funkcjonalny element wnętrzarski bez niszczenia środowiska naturalnego. Konsument nie musi już wybierać: piękne wnętrze, czy dobro środowiska naturalnego. 

Polecamy: