Ile kosztuje wynajem busa 9 osobowego

Ile kosztuje wynajem busa 9 osobowego

lip 21, 2021 / By : / Category : Transport, Usługi

Ile kosztuje wynajem busa 9 osobowego

Ile kosztuje wynajem busa 9 osobowego – aby wygodnie przewieźć niewielką grupę osób, nie jest konieczne samodzielne szukanie odpowiedniego transportu. Wynajęcie busa 9 osobowego pozwoli zaoszczędzić czas, nerwy i pieniądze. W zależności od ilości osób, składu grupy oraz celów, dla których zdecydowano się taki wynajem, z pewnością uda się znaleźć najbardziej odpowiednią opcję z oferty wypożyczalni busów. Trzeba pamiętać, że bus 9 osobowy to ilość miejsc 8 plus kierowca, liczba miejsc od 10 to już autobus i inna kategoria prawa jazdy.

Wynajem busa, z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Wszystkie samochody przeznaczone do wynajmu, są regularnie sprawdzane i utrzymywane w czystości oraz w pełni sprawne. Wypożyczalnia samochodów dbająca o zadowolenie klientów wynajmuje tylko w pełni sprawne busy 9 osobowe, dzięki czemu można bezpiecznie przewieźć ludzi i za rozsądną opłatą. Ile kosztuje wynajem busa 9 osobowego? Jeżeli pojazd jest potrzebny do odbycia ciekawej wycieczki od tygodnia do 10 dni na terenie kraju pokonując do 2000 km, trzeba się liczyć z kosztem około 200 złotych za dzień.Trzeba jednak pamiętać o wcześniejszej rezerwacji, ponieważ popyt na busy 9 osobowe jest duży, ponadto osiąga się wtedy lepszą pozycję negocjacyjną.

Jeżeli wynajem busa 9 osobowego będzie dotyczył wyjazdu do krajów Unii Europejskiej przy przebiegu do 6000 km, będą doliczone dodatkowe opłaty. Na przykład jednorazowa opłata za wyjazd zagraniczny, przy średnim limicie przebiegu w ciągu dnia. Dlatego warto sprawdzić czy można znieść limity, aby uniknąć sporej dopłaty. Orientacyjny koszt zniesienia limitu to około 50 zł/dzień. Ile kosztuje wynajem busa 9 osobowego do krajów UE? Cena za jeden dzień wyniesie w granicach od 200 do 270 złotych.

Czy trzeba spełniać jakieś wymagania, aby wynająć busa?

Najczęściej wypożyczalnie samochodów stawiają następujące wymagania:

  • Ukończenie 23 lat lub 25 lat
  • Posiadanie prawa jazdy kategorii B, co najmniej od roku.

Wypożyczenie busa do przewozu 9 osób (łącznie z kierowcą) przy wynajmie krótkoterminowych to znaczy do 7 dni może osiągnąć koszt do 300 zł na dobę. Im dłuższy czas wynajmu tym koszty mniejsze. Na przykład wynajem busa powyżej 15 dni wiąże się z ceną za dobę około 270 zł, a w przypadku opcji długoterminowej to znaczy na 30 dni to 200 za dobę.

Wynajem busa 9 osobowego – co z jego ubezpieczeniem?

Ile kosztuje wynajem busa 9 osobowego

Ile kosztuje wynajem busa 9 osobowego

Wypożyczalnia samochodów ma obowiązek wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia OC. Ale jak wiadomo to ubezpieczenie nie chroni przed kradzieżą, wypadkiem drogowym z winy kierującego, dlatego firma wynajmująca może zaproponować wykup dodatkowego ubezpieczenia, którego koszt pokrywa klient. Ubezpieczenie to CDW na wypadek uszkodzenia wynajmowanego busa. Wypożyczalnia w przypadku zaistnienia takiej szkody otrzyma odszkodowanie od ubezpieczyciela i dotyczy to uszkodzenia pojazdu z winy kierującego, przy czym kierowca tylko w niewielkim stopniu uczestniczy w kosztach. Inna opcja to polisa SCDW wyłączająca całkowicie odpowiedzialność finansową klienta za spowodowany wypadek drogowy.

Kiedy najbardziej opłaca się wynająć busa 9 osobowego bez kierowcy?

Wynajęcie busa na 9 osób bez kierowcy to najbardziej opłacalne i wygodne rozwiązanie, jeśli trzeba zorganizować przewóz małej grupy osób na wesele, urodziny, imprezę firmową, wycieczkę lub inną imprezę masową. Dodatkowo jest to świetna i niedroga opcja transferu na lotnisko lub dworzec kolejowy. Oferowany przez wypożyczalnię bus jest odpowiedni do bezpiecznego przewożenia dzieci na przykład na basen czy z rodziną na wakacje.

Najczęściej busy 9 osobowe wynajmowane są:

  • Na spotkania biznesowe
  • Wyjazd pracowników na delegację
  • Przewóz pracowników do miejsca pracy
  • Wyjazdy w gronie znajomych na ryby, spływ kajakowy itp.
  • Wyjazd na ślub
  • Na jazdę próbną modelem busa, którego zakup jest planowany.

Dlaczego wynajem busa bez kierowcy jest bardziej opłacalny?

Jeśli kierowca posiada odpowiednie umiejętności i doświadczenie w prowadzeniu takich pojazdów jak bus 9 osobowy, może skorzystać z wynajmu. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ można zabrać większą grupę osób i swobodnie pomieścić bagaże. Wynajmujący ma większą swobodę działania, nie musi omawiać trasy z wynajętym kierowcą. Sam planuje przejazd i zatrzymuje się w dowolnie wybranym miejscu. Może wyjechać o dowolnej godzinie i wrócić w środku nocy, bez dogadywania się z kimkolwiek. Kierowca jest panem sytuacji a pasażerowie czują się o wiele swobodniej.

Wycieczka na wakacje będzie jeszcze przyjemniejsza, jeśli wynajmie się przestronny pojazd. Wynajem bez kierowcy jest szczególnie istotny dla rodzin wielodzietnych i firm z maksymalnie 9 pasażerami. To świetna alternatywa dla długich i drogich podróży pociągiem i samolotem. Można łatwo dostać się na miejsce przy minimalnych kosztach bez marnowania czasu. O czym warto pamiętać?

Przygotowanie do zbliżającego się wyjazdu, wydarzenia, wyjazdu służbowego to nie tylko rezerwacja pokoju hotelowego, spakowanie walizek czy zaplanowanie trasy. Planując wynająć busa warto skorzystać z usługi wcześniejszej rezerwacji, to świetna okazja, aby zapłacić za wynajęty samochód ze zniżką. Takie przewidywanie nie tylko zaoszczędzi kłopotów, ale także pozwoli zaoszczędzić pieniądze. A jak wiadomo każdy szuka niskich cen, więc jest to normalna i godna polecenia praktyka. Najtrudniej jest jednak znaleźć produkt wysokiej jakości za rozsądne pieniądze. Wcześniejsza rezerwacja to najlepszy sposób na tani wynajem busa 9 osobowego przy zachowaniu najwyższej jakości świadczonych usług.