Jak kupować kontenery z Chin

Jak kupować kontenery z Chin

cze 23, 2021 / By : / Category : Transport

Jak kupować kontenery z Chin

Jak kupować kontenery z Chin. Kontenery transportowe jest to ostatnio dość często poruszany temat. Przede wszystkim jest to temat poruszony w takim kontekście, że powstało bardzo dużo różnego rodzaju filmów instruktażowych oraz opinii osób, które się do nich zastosowały, odnośnie do tego, jak to fajną rzeczą jest zagospodarowanie sobie takiego kontenera logistycznego lub kontenera mieszkalnego 35m2, lub kontenera mieszkalnego 50m do celów użytkowych, czyli na przykład na potrzeby magazynowe, na potrzeby mieszkalne, letniskowe czy na przykład na biurowe. Rozwiązanie takie ma oczywiście wiele zalet, ma też oczywiście swoich przeciwników, ale my tutaj próbujemy skupić się na tym, jakie faktycznie mogą być profity z wykorzystania kontenerów magazynowych oraz w jaki sposób kupować kontenery z Chin, aby było to dla nas korzystne.

Skąd tyle kontenerów?

kontenery morskieBardzo często, kiedy chcielibyśmy kupić taki duży kontener, to wyobrażamy sobie taką sytuację w taki sposób, że musimy wiele miesięcy, a czasami nawet pół roku wcześniej, złożyć zamówienie w fabryce w Chinach i po jakimś czasie, przepłynie do nas zamówiony przez kontener, świeżo wyprodukowany przez producenta kontenerów magazynowych i logistycznych. Prawda oczywiście jest zupełnie inna. Kontenery z Chin zalegają w Polsce oraz w całej Europie w bardzo dużych ilościach. Są sprzedawane w zasadzie po stosunkowo niskich cenach. Dzieje się tak oczywiście z takiego powodu, że większość przepływów logistycznych na trasie Chiny – Europa jest w kierunku europejskim, a nie w drugą stronę i dlatego to, więcej kontenerów do Europy przypływa, niż z niej odpływa.

Oczywiście może by się zastanowić, no ale przecież można te kontenery transportować drogą morską do Chiny i wykorzystywać ponownie. Oczywiście czasami tak się dzieje, kiedy wysyłamy towar do Chin, ale jak wspomniano, jest to ilość zdecydowanie mniejsza, niż w drugą stronę. Najczęściej po prostu kontenery zostają w Europie. Dzieje się to z tego powodu, że taniej jest wyprodukować nowy kontener w Chinach, niż transportować pusty kontener z Europy do Chin. Z tego powodu mamy bardzo dużo kontenerów, które po pierwsze muszą być w jakiś sposób wykorzystane, a po drugie są oczywiście sposoby na to, aby je wykorzystać w sposób niestandardowy.

Zobacz również:

Kontrowersje związane z kontenerami

Są osoby podnoszące głos, że proponowane możliwości, jeżeli chodzi o zagospodarowanie kontenerów, jest to tylko nic innego, jak naciąganie ludzi na pieniądze po to, aby pozbyć się towaru, który zalega w nadmiarze. Nie jest to oczywiście prawda, ponieważ nikt na przykład nie mówi wprost, że kontener magazynowy, który adaptujemy sobie na biuro w kontenerze czy domek letniskowy, będzie tak samo funkcjonalny, jak domek letniskowy, który sobie zbudujemy od podstaw. Faktem jednak jest, że jeśli nasze wymagania nie są zbyt wygórowane lub budżet jest bardzo mocno ograniczony, to często jest to jedyna możliwość do tego, aby posiadać własny domek biuro z kontenerów morskich.

Sprawdź koniecznie:

Jak kupować kontenery z Chin?

kontener morskiPrzede wszystkim musimy się zastanowić nad tym, czy bardziej nam się opłaca kupić kontener, czy na przykład wynająć kontener magazynowy. Jeśli zdecydujemy się kupić kontener, to musimy to zrobić tak, aby nam się to opłacało. W Polsce istnieje bardzo wiele miejsc, w których możemy kupić kontenery. Jeżeli chodzi o cenę w tych miejscach, mogą się one od siebie dość mocno różnić. Jeżeli mamy składowisko kontenerów, które jest umieszczone na wybrzeżu blisko dużego portu i kontenerów jestem bardzo dużo, to najczęściej cena kontenera w takim miejscu będzie stosunkowo niska. Im dalej od brzegu, cena będzie rosnąć. Czy zawsze opłaca nam się kupić kontener w miejscu, w którym jest faktycznie najtaniej? Powinniśmy zastanowić się w takiej sytuacji nad tym, w jaki sposób w ogóle sprawimy, że kontener, który przecież jest dość ciężki i gabarytowo bardzo duży, znajdzie się w miejscu docelowym.

kontenery morskie sprzedażMusimy na to zwrócić uwagę, że przewiezienie takiego kontenera, załadunek w miejscu zakupu i rozładunek w miejscu docelowym, może wygenerować dość spore koszty. Koszta, które czasami będą w stanie podwoić cenę kontenera. Wyobraźmy sobie taką sytuację, że chcemy kupić kontener w pod gdyńskiej miejscowości, gdzie jest składowisko, natomiast kontener chcemy posadowić we wsi na Podkarpaciu. Będziemy musieli wynająć dźwig na miejscu, w którym będziemy kontener załadowywać, będziemy musieli wynająć duży pojazd ciężarowy lub wagon kolejowy, aby przewieźć taki kontener na Podkarpacie, a następnie na tym Podkarpaciu jeszcze raz wynająć dźwig po to, aby go rozładować. O ile nie unikniemy kwestii załadunkowej oraz rozładunkowej, to jednak czas pracy kierowcy oraz maszyny firmy przewozowej, która będzie nam przewozić kontener, może nas naprawdę słono kosztować i czasami może się okazać, że dużo taniej wyjdzie nas kupno kontenera bliżej miejsca naszego zamieszkania, chociaż kontener ten może być na przykład o 1 000 lub 2 000 zł droższy. Jest to kwestia, która musi podlegać pod naszą analizę. Jeśli tego nie zrobimy, możemy po prostu przepłacić.