Jak wygląda i ile kosztuje wymiana wyświetlacza Apple Watch?

Jak wygląda i ile kosztuje wymiana wyświetlacza Apple Watch?

lis 05, 2020 / By : / Category : Technologie, Usługi

Jak wygląda i ile kosztuje wymiana wyświetlacza Apple Watch?

Jak wygląda i ile kosztuje wymiana wyświetlacza Apple Watch? Smartwatch jest to nowoczesny zegarek, który zajmuje się nie tylko pomiarem czasu, ale również posiada wiele innych ciekawych funkcji. Taki gadżet doceniany jest zwłaszcza przez zwolenników technologicznych nowinek, osobom mniej zaawansowanym może nie przypaść do gustu. Dodatkowe funkcje pozwalają na interakcję z użytkownikiem, dzięki nim można również dopasować produkt do indywidualnych wymagań danej osoby.

Apple Watch Series do swojego działania potrzebuje smartfona, w przeciwieństwie do innych tego typu urządzeń, które mogą działać w pełni samodzielnie. Apple Watch cieszy się rosnącą popularnością, pomimo swoje dosyć dużej ceny.

Uszkodzenie i wymiana wyświetlacza Apple Watch

Apple Watch jak każde urządzenie wyposażone w dosyć delikatny ekran, nie jest zbyt odporny na uszkodzenia mechaniczne. Podczas upadku czy uderzenia w inny przedmiot, może dojść do uszkodzenia wyświetlacza, co może być dosyć dużym problemem. Naprawa nowoczesnych gadżetów nie należy do najtańszych, z tego względu wiele osób decyduje się na zabezpieczenie smartwatcha specjalnym szkiełkiem, takim który służy również do ochrony wyświetlaczy w telefonach. Jest to dobry sposób ochrony gadżetu, który może ustrzec właściciela smartwatcha, przed kosztowną naprawą swojego sprzętu. Co jednak kiedy doszło do uszkodzenia gadżetu i niezbędna okazuje się wymiana wyświetlacza Apple Watch? Taką naprawą i wymianą wyświetlacza Apple Watch zajmują się specjalne serwisy.

Kiedy możliwa jest wymiana wyświetlacza Apple Watch series 0 i 1 ?

Jeśli chodzi o dwie pierwsze wprowadzone generację Apple Watcha, możliwa jest wymiana samych szybek w zegarku. Jednakże, żeby przeprowadzić całą procedurę, wyświetlacz OLED musi we właściwy sposób wyświetlać obraz. Co ważne, dotyk powinien pracować we wszystkich obszarach zegarka, nie może się on zacinać. Musi sprawnie reagować na dotyk. Jeśli jednak zegarek nie działa w ogóle albo po części, wówczas niezbędna okazuje się wymiana całego modułu ekranu.

Jak wygląda wymiana wyświetlacza Apple Watch series 2 i 3?

Można wymienić wyświetlacz Apple Watcha, jeśli dotyk urządzenia nie działa w ogóle albo działa częściowo czy w nieodpowiedni sposób. W podanych modelach szybka dotykowa powinna być i tak wymieniana razem z warstwą dotykową. Aby można było przeprowadzić procedurę wymiany samej szybki w Apple Watch series 2 czy series 3, wyświetlacz OLED musi również właściwie wyświetlać obraz. Jednak w wypadku kiedy zegarek nie wyświetla obrazu czy wyświetla jego część, wówczas trzeba wymienić cały moduł ekranu.

Wymiana wyświetlacza Apple Watch series 4

Wymianę wyświetlacza Apple Watch series 4 można wykonać, kiedy dotyk działa prawidłowo albo dotyk nie działa prawidłowo czy w ogóle. Cena wymiany wyświetlacza Apple Watch series 4 może być różna w zależności od danego serwisu. Zegarek musi jednak spełniać pewne warunki, żeby taka wymiana była w ogóle możliwa. Przede wszystkim urządzenie musi posiadać całkowicie sprawny wyświetlacz OLED, który musi ponadto prawidłowo wyświetlać obraz. Jeśli ekran gadżetu działa w prawidłowy sposób, nie potrzebna jest wymiana wyświetlacza w całości. Oznacza to dla użytkownika zegarka przede wszystkim niższą cenę takiej usługi, a także szybszy czas jej wykonania.

Wymiana wyświetlacza Apple Watch series 5

Jak wygląda i ile kosztuje wymiana wyświetlacza Apple Watch?

Jak wygląda i ile kosztuje wymiana wyświetlacza Apple Watch?

Jeśli chodzi o zegarek Apple Watch series 5, który został wyposażony w ekran always-on, możliwa jest wymiana jedynie same szyby, o ile oczywiście ekran działa w sposób prawidłowy, również w sytuacji, kiedy dotyk urządzenia nie funkcjonuje w sposób prawidłowy. Kiedy dotyk w zegarku okazuje się popsuty, wówczas należy liczyć się z wyższym kosztem usługi, gdyż konieczna jest wtedy wymiana także digitizera. Naprawa będzie wykonana jedynie, kiedy ekran OLED będzie w całości sprawny i pozwoli na prawidłowe wyświetlanie obrazów.

Jakie są ceny usługi wymiany wyświetlacza apple watch, wraz z kosztem nowej szybki?

  • Wymiana wyświetlacza w Apple Watch series 1 to koszt rzędu 250 złotych
  • Wymiana wyświetlacza w Apple Watch series 2 to wydatek ok 430 złotych
  • Wymiana wyświetlacza w Apple Watch series 3 będzie kosztowała ok 450 złotych
  • Wymiana wyświetlacza w Apple Watch series 4 to koszt rzędu ok 550 złotych
  • Wymiana wyświetlacza w Apple Watch series 5 to wydatek ok 650 złotych
  • Wymiana wyświetlacza w Apple Watch series 6 to koszt ok 700 złotych, natomiast w Apple Watch series SE to wydatek ok 550 złotych

Czym wyróżniają się fachowe serwisy, oferujące naprawdę smartwatchów?

Decydując się na naprawę wyświetlacza w swoim zegarku, najlepiej zdecydować się na profesjonalny serwis, odznaczający się przede wszystkim dużym doświadczeniem w naprawach. Pracownicy takiego miejsca muszą posiadać szeroką wiedzę oraz właściwe umiejętności, które pozwolą im na skuteczną naprawę Apple Watch. Oprócz tego, dobrze aby serwis posiadał wysokiej jakości oryginalne części zamienne, dzięki którym usterki zostaną szybko naprawione i nie dojdzie szybko do kolejnych. Profesjonalny serwis świadczy szeroki zakres swoich usług i naprawia zegarki z wielu popularnych serii. Dobrze jeśli serwis działa w miarę szybko, zapewniając przy tym fachowe doradztwo. Nie bez znaczenia jest również cena oferowanych usług, a także opinie klientów o danej firmie.