Najpiękniejsze apartamenty na sprzedaż w Świnoujściu

Najpiękniejsze apartamenty na sprzedaż w Świnoujściu

cze 24, 2019 / By : / Category : Nieruchomości

Najpiękniejsze apartamenty na sprzedaż w Świnoujściu

Najpiękniejsze apartamenty na sprzedaż w Świnoujściu – Polska jest krajem atrakcyjnym turystycznie. Wybrzeże Bałtyku to niewątpliwy atut gospodarczo-turystyczny. Miejscem szczególnym na naszego pasa nadmorskiego jest Świnoujście. Miasto położone jest na 44 wyspach, z czego zamieszkałe są tylko trzy: Uznam, Wolin i Karsibór.

Położenie miasta jest malownicze: leży nad rzeką Świną, od południa graniczy z Zalewem Szczecińskim, od północy z Morzem Bałtyckim, od zachodu przebiega granica z Niemcami. Dla turystów oznacza to przepiękne widoki, mnóstwo przyrodniczych atrakcji. Świnoujście jest ważnym ośrodkiem gospodarki morskiej, bazą marynarki wojennej, znanym uzdrowiskiem i popularną od dziesięcioleci miejscowością turystyczną. Przez miejscowych nazywane jest „miejscem, w którym zaczyna się Polska”.

Wyjątkowość Świnoujścia

Najpiękniejsze apartamenty na sprzedaż w Świnoujściu

Najpiękniejsze apartamenty na sprzedaż w Świnoujściu

Jest to jedyne miasto w Polsce, które położone jest na kilku wyspach.  Na wyspie Uznam znajduje się centrum administracyjno-usługowe oraz obiekty turystyczno-uzdrowiskowe. Tutaj mieszka 80% mieszkańców miasta. Tylko 40 km2 wyspy Uznam leży po polskiej stronie, reszta należy do Niemiec. Największą polską wyspą jest Wolin , która jest oddzielona od stałego lądu cieśniną Dziwną, która tworzy unikatowe pod względem przyrodniczym rozlewiska Zatok Cichej i Madejskiej, Zalewu Kamieńskiego i Jeziora Wrzosowskiego.  Na wyspie Wolin znajdują się dzielnice: Warszów, Przytór-Łunowo i Ognica. Jest to obszar przemysłowy – zlokalizowane są tutaj zakłady związane z gospodarką morską, terminal promowy oraz dworzec PKP i PKS. Świnoujście ma promowe połączenie ze Szwecją, co jest olbrzymim atutem gospodarczym i turystycznym. Rewelacyjne położenie i bliskość granicy sprawiają, że Świnoujście należy także do elitarnego grona miast w Polsce o największych dochodach samorządu w stosunku do liczby mieszkańców – 4817,54 zł. Zajmuje pozycję w pierwszej dziesiątce.  Wzrost dochodów związany jest z rosnącą liczbą firm inwestujących w mieście. Wysoki standard życia, piękno przyrody, znakomita infrastruktura transportowa, obecność firm zagranicznych, turyści polscy i zagraniczni powodują, że rynek nieruchomości również przeżywa swój renesans, a klienci są częściej zainteresowani ofertami rozpoczynającymi się od słów „sprzedam apartament nad morzem Świnoujście”

Apartamenty blisko morza

Świnoujście otacza kilka akwenów: morze, zatoki, rzeka, jezioro, zalew. Deweloperzy chętnie budują apartamentowce w pobliżu atrakcji przyrodniczych. Klient oczekuje pięknego widoku za oknem, spokojnej okolicy i miejsc rekreacji. Oferty „sprzedam apartament nad morzem Świnoujście” rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Inwestują Polacy i obcokrajowcy. Świnoujście to miasto, w którym egzystują obok siebie różne kultury i kwitnie życie społeczne i towarzyskie. Przyjeżdżają tutaj osoby otwarte na poznanie drugiego człowieka, przedsiębiorcze, pełne pozytywnej energii, które chcą na stale osiedlić się lub inwestować w Świnoujściu. Szukają mieszkań spełniających najwyższe standardy bezpieczeństwa, ochrony prywatności, ekologii i estetyki wyposażenia. Oferta sprzedaży komfortowego apartamentu nad morzem Świnoujście to spełnienie ich marzeń o mieszkaniu nad morzem lub sposób na lokowanie kapitału. Klient oczekuje bliskości Promenady i plaży.  Świnoujście może pochwalić jedną z najczystszych plaż na polskim wybrzeżu, co potwierdza nadana kilkakrotnie nagroda Błękitnej Flagi – oznacza to, że woda morska w tym miejscu spełnia najwyższe wymagania co do czystości, a na plażę nie wolno przyprowadzać zwierząt i wjeżdżać pojazdami. Przyszły właściciel luksusowego mieszkania zwraca uwagę na to, aby  otoczenie budynku było funkcjonalne – bliskość placówek oświatowych, kulturalnych, ośrodka zdrowia, restauracji, miejsc rozrywki, sklepów, placu zabaw i obiektów sportowych.

Nadbałtycki hit

Zdaniem turystów i mieszkańców Świnoujście można uznać za letnią stolicę Polski. Duża ilość ogłoszeń z działu „sprzedam apartament nad morzem Świnoujście” to najlepsze potwierdzenie popularności tej miejscowości. Miasto odwiedza rocznie ok. 2 milionów turystów, z których spora część oczekuje noclegu w ekskluzywnych warunkach. Mogą je zagwarantować jedynie apartamenty z widokiem na morze lub zatoki.  W Świnoujściu znaleźć można apartamentowce z bezpośrednim dostępem do plaży zaraz po wyjściu z budynku. Są wyposażone w nowoczesne cicho pracujące windy i podziemne garaże. Dzięki bliskości plaży można odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku i zrelaksować się wśród szumiącego morza i zieleni.

Świnoujście spełni oczekiwania każdego turysty: miłośnicy historii mają okazję zwiedzić fortyfikacje wojskowe z czasów wojny. Osoby lubiące aktywny wypoczynek znajdą liczne ścieżki rowerowe, wypożyczalnie sprzętu wodnego, ciekawe szlaki piesze wśród przepięknej unikatowej przyrody.  Wypoczynek w luksusowych apartamentach nad morzem w Świnoujściu stanowi dopełnienie udanego urlopu.  Kto pokocha to miasto podczas pierwszego pobytu, ten chętniej skorzysta z oferty „sprzedam apartament nad morzem w Świnoujściu”.