O czym musimy pamiętać wybierając radio samochodowe z Androidem?

O czym musimy pamiętać wybierając radio samochodowe z Androidem?

sty 25, 2021 / By : / Category : Motoryzacja, Technologie

O czym musimy pamiętać wybierając radio samochodowe z Androidem?

O czym musimy pamiętać wybierając radio samochodowe z Androidem? Możliwość sparowania telefonu ze swoim radiem samochodowym staje się już prawdziwym standardem. Ale ta opcja nie jest wyłącznie zarezerwowana dla właścicieli nowych samochodów. Posiadacze modeli nieco starszych także mogą w sposób niedrogi oraz bardzo prosty wymienić radioodtwarzacz tradycyjny na samochodowe radio z Androidem. Czy warto takowe radio samochodowe zakupić?

Jakimi funkcjami wyróżnia się radio samochodowe z Androidem?

O czym musimy pamiętać wybierając radio samochodowe z Androidem?

O czym musimy pamiętać wybierając radio samochodowe z Androidem?

Wiele osób zadaje sobie pytanie czy warto takowe urządzenie sobie sprawić? Odpowiadamy – jak najbardziej warto je kupić z uwagi na wiele ważnych czynników. Po pierwsze łączy ono w sobie funkcjonalność kilku urządzeń. Mowa tutaj o kamerze, radiu, smartfonie oraz nawigacji. Po drugie umożliwia nam odbieranie połączeń i to bez konieczności sięgania po telefon. Zwiększa to znacznie bezpieczeństwo. Jakby tego było mało zapewnia nam dostęp do nawigacji w rzeczywistym czasie. Ma także czytelny oraz duży ekran. Zapewnia nam dobrą jakość dźwięku odtwarzanego. Mamy dzięki niemu możliwość podłączenia odtwarzaczy dodatkowych muzyki. Samo w sobie radio jest proste w montażu oraz nie wiąże się wcale z wysokimi kosztami. Radio samochodowe z Androidem głównie służy oczywiście do odtwarzania muzyki. Jednak posiada ono o wiele więcej opcji zaawansowanych niż zwykłe radioodtwarzacze. Dzięki nim uzyskać można bardzo wysoką jakość dźwięku i to bez względu na to, czy on pochodzi z radiowej audycji, płyty CD czy też urządzenia USB. Dobre urządzenia wyposażone są w tuner DAB+, FLAC do odtwarzania dźwięków, które są wierne oryginałowi czy też korektor EQ, który służy sterowaniu barwą dźwięku.

Urządzenie wielofunkcyjne

Dodatkowo także samochodowe radia z Androidem wyposażone są w port USB, technologię Bluetooth czy też gniazdo AUX. To nam umożliwia słuchanie piosenek i to nie tylko z płyt CD, ale także w sposób bezpośredni ze smartfona czy też innego odtwarzacza. Jest również udogodnieniem dla osób, które wymienić chcą swoje dotychczasowe car audio. Dzięki dokładnie trzem wejściom przedwzmacniacza można podłączyć subwoofer, dodatkowe głośniki czy też wzmacniacz. Musimy sobie także powiedzieć, że radio samochodowe z Androidem to również multimedialna stacja, która daje bardzo wiele możliwości, które ułatwiają podróżowanie samochodem. Wśród funkcji dodatkowych urządzenia zasługują na uwagę przede wszystkim:
– możliwość podłączenia kamerki cofania,
– możliwość odbierania telefonicznych połączeń oraz wiadomości tekstowych,
– nawigacja GPS,
– wybieranie głosowe,
– możliwość wyświetlania aplikacji ze smartfona na ekranie rozdzielczej deski,
– współpraca z programem służącym odtwarzania muzyki.

Współpraca ze smartfonami

Dzięki aplikacji Android Auto radia te współpracują ze smartfonami o takim samym systemie operacyjnym.  Aplikacja ta dostarcza takowych informacji jak zajęte pasy ruchu, natężenie ruchu drogowego czy też nawigacja w rzeczywistym czasie. Umożliwia dodatkowo odbieranie połączeń, odbieranie poczty głosowej czy też wysyłanie tekstowych wiadomości bez konieczności użycia rąk, co wpływa istotnie na samo bezpieczeństwo. Okazuje się, że radia te współpracują z telefonami, które mają wgrany system IOS. To umożliwi nam aplikacja Apple CarPlay. Pozwala ona nam wyświetlać mapy, odbierać wiadomości tekstów, odbierać połączenia, odbierać pocztę głosową, słuchać utworów ulubionych z iTunes, a do tego korzystać z innych aplikacji, które są zastosowane na smartfonie. Sterowanie samochodowym radiem odbywa się przy pomocy głosowych poleceń. Niektóre samochodowe radia z Androidem udzielają nam dostępu do własnej społecznościowej aplikacji. Służy ona do korzystania chociażby z map, nawigacji GPS czy też aktualnych danych na temat drogowego ruchu oraz także innych bardzo przydatnych informacji. Przy zakupie samochodowego radia z Androidem zwrócić należy uwagę na kilka bardzo istotnych parametrów. Dzięki nim będzie ono spełniało swoje zadanie oraz działało w sposób poprawny. Ważny tutaj jest typ odtwarzacza, format dźwięku odtwarzanego, moc maksymalna wyjściowa, typ łączności, możliwość obsług poprzez dotykowy ekran, jak i także funkcje dodatkowe (możliwość podłączenia nawigacji, kamery, sterowanie głosowe czy też kompatybilność z odtwarzaczami muzyki. Bardzo ważną rzeczą, na którą zwrócić trzeba uwagę, jest sam rozmiar urządzenia, który określany jest takim symbolem jak 1DIN czy też 2DIN. Ma to spore znaczenie, jeśli chodzi o sam montaż samochodowego radia z Androidem. Większość z producentów samochodów umożliwia podłączenie obu rozmiarów przy jednoczesnym zastosowaniu ramki dodatkowej. Jednak warto się także upewnić o tym przed samym zakupem. Jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy na temat tego rodzaju urządzeń, to powinniśmy zaufać sprzedawcom w sklepie, którzy mają na pewno większą wiedzę od nas i są w stanie dostosować parametry urządzenia pod nasze wewnętrzne potrzeby oraz oczekiwania. Na pewno będziemy zadowoleni ze swojej decyzji oraz ze swojego wyboru. Od razu podniesie się komfort jazdy samochodem.