Pieluchomajtki dla dorosłych

Pieluchomajtki dla dorosłych

lip 02, 2021 / By : / Category : Zdrowie

Pieluchomajtki dla dorosłych

Pieluchomajtki dla dorosłych przeznaczone są dla osób, które mają problem z nietrzymaniem moczu. Nietrzymanie moczu dotyczy obojga płci, ale kobiety cierpią z tego powodu dwa razy częściej niż mężczyźni. Najpowszechniej występuje wysiłkowe nietrzymanie moczu, które objawia się popuszczaniem moczu czasem podczas nawet niewielkiego wysiłku. Podczas kaszlu, biegania czy nawet chodzenia. Dla większości osób schorzenie to, jest niezwykle wstydliwe.

Leczenie jest długotrwale i czasem nie przynosi oczekiwanej a przede wszystkim szybkiej poprawy. Dlatego też świetnym rozwiązaniem są pieluchomajtki dla dorosłych. Takie rozwiązanie, jak właśnie, pieluchomajtki dla dorosłych powinny cechować się przede wszystkim bardzo dobrą chłonnością, która zapewni świetny komfort oraz efektywnym zniwelowaniem przykrych zapachów. Podobnie, jak w przypadku pieluch dla niemowląt oraz podpasek, firmy produkujące pieluchomajtki dla dorosłych posiadają swoje oznaczenia. Znajdziemy więc modele mało, średnio, bardzo czy ultra-chłonne. Jak i takie, które posiadają różne rozmiary. Tak jak podpaski higieniczne, wkładki czy właśnie pampersy. Pieluchomajtki dla dorosłych dzieli się na dwa rodzaje: je dzienne lub nocne. Oczywiście te na noc są i muszą być chłodniejsze.

Ze względu na to, że trafiają się pacjenci ,którzy na co dzień nie chodzą, więc stały pobyt w łóżku musi być dla nich komfortowy. Dlatego też, dla osoby chorej najważniejszym aspektem będzie to, jak pielucha będzie wchłaniała płyn. Mocz nie tylko jest mokry, ale jak wiadomo, też brzydko pachnie. Jeżeli więc mocz nie będzie się wchłaniać, to wszelka neutralizacja zapachu, nic nam nie pomoże. Musimy też zwrócić uwagę na fakt,że każdy człowiek ma inną fizjologię. Niektórzy przy jednym wypróżnieniu oddadzą 100 mililitrów moczu a inni 600 mililitrów. Są to zupełnie inne jednostki, niż w przypadku dzieci. Kolejną ważną kwestią jest materiał. Pieluchomajtki dla dorosłych, zazwyczaj wykonywane są z tworzyw sztucznych. Jednak w miejscach, które bardzo mocno przylegają nam do ciała są wzmacniane bawełną. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza dla osób, które mają alergiczną czy też atopową skórę.

Pieluchomajtki dla dorosłych

Pieluchomajtki dla dorosłych

Produkty tego typu sprzedawane są głównie w aptekach. Dlatego nie powinniśmy się obawiać o to, że znajdziemy tam produkt z kiepskich materiałów, które mogą poranić lub stworzyć alergie dla naszej skóry. Musimy także zwrócić uwagę na to, że każda skóra jest inna. Tym samym inaczej reaguje na alergeny. Dlatego też producenci pieluchomajtek dla dorosłych, często tworzą darmowe próbki aby pacjenci mogli je sprawdzić. Pomoże im to w wyborze i późniejszym użytkowaniu. Na naszym polskim rynku dostępne są dwa typy pieluchomajtek dla dorosłych. Jedne z nich nakładane są w taki sposób, jak zwykła bielizna, co ułatwia wykonywanie codziennych czynności. Inne natomiast, pełnią funkcje pampersa dla niemowlęcia. Ten właśnie typ najbardziej poleca się osobom, które nie są w stanie poruszyć się z łóżka. Zakładanie im pieluchy typu majtek byłoby nieco kłopotliwe i bardzo utrudnione. Najwięcej oferowanych pieluchomajtek znajdziemy właśnie w tej ułatwionej formie, jako zwykłą bieliznę. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli wybieramy tą właśnie opcje, trzeba sprawdzić jakość przylepców.

Jeśli chodzi o wybór rozmiaru. Jest to bardzo proste. Wystarczy, że wykonamy kilka pomiarów, takich jak, szerokość, obwód bioder, ud i długość pupy. Będzie to umożliwiało łatwiejsze dobranie rozmiaru. Każdy producent stosuje daje natomiast nieco inne oznaczenia. Zazwyczaj są to typowe rozmiary, jak w przypadku ubrań na przykład XS, S, M, L czy XL. Musimy pamiętać, że rozmiarówka może się różnić. A więc wymiary należy dokładnie sprawdzić. Pieluchomajtki dla dorosłych nie mogą być zbyt duże, ale też nie mogą tworzyć dyskomfort u osoby które będzie je nosić.

Najważniejsze jest to, aby noszenie pieluchomajtek było dla osoby starszej czy chorej wygodne. Podsumowując produkt musi być świetnie wykonany i idealnie dopasowany. Aby osobie chorej lub starszej sprawić duże ułatwienie, a nie tylko to utrudniać.

Dla osób leżących istotne jest również odpowiednie zabudowanie tylnej części, aby mocz nie wyciekł na zewnątrz. Jeśli chodzi o cenę, pieluchomajtki dla dorosłych nie są zbyt drogie, a na pewno mogą wiele zdziałać. W aptekach znajdziemy duże i małe opakowania pieluch, niektóre sprzedawane są też na sztuki. Niektóre kosztują nawet 4 zł za sztukę, inne około 60 groszy. Najkorzystniej wychodzi zakup dużych, opakowań. Cena pieluchomajtek jest zależna od ich wielkości. Analogiczne jest to, że o wiele droższe będą te na noc. Choroba związana z układem moczowym nie należy do lekkich dlatego ważne jest to aby pacjent miał całkowitą swobodę ruchu. Pieluchomajtki dla dorosłych są świetnym rozwiązaniem w codziennym życiu. Jeśli są dobrze dobrane na pewno nie utrudniają, a tylko poprawiają warunki życia. Jeśli sami nie potrafimy dobrać odpowiednich dla siebie pieluch warto znaleźć informację w internecie.