Przedłużanie trwałości koloru na paznokciach – od lakieru do hybrydy

Przedłużanie trwałości koloru na paznokciach – od lakieru do hybrydy

cze 10, 2020 / By : / Category : Uroda, Usługi

Przedłużanie trwałości koloru na paznokciach - od lakieru do hybrydy

Przedłużanie trwałości koloru na paznokciach – od lakieru do hybrydy – lakiery do paznokci to świetny sposób na urozmaicenie swojej płytki paznokcia, nadania koloru i odrobiny radości. W ciągu ostatnich lat zdecydowany prym na rynku wiodą lakiery hybrydowe, które podbiły serca konsumentek na całym świecie.

Lakiery do paznokci i ich trwałość, czyli poszukiwania sposoby, by przedłużyć świeży wygląd paznokci

Wiosna i lato to doskonały czas w ciągu roku na malowanie paznokci. Kolorowe paznokcie na dłoniach czy też na stopach z pewnością wyróżnią się i będą widoczne, kiedy pójdziemy na basen czy na plażę. Poza tym piękne i zadbane paznokcie pokryte odpowiednią warstwą lakieru to sposób, by poczuć się pięknie i kobieco. Przez bardzo długi czas w historii malowania paznokci, firmy kosmetyczne skupiały się na produkowaniu lakierów, które utrzymywały się do kilku dni. Wraz z biegiem czasu przemysł ten rozwinął się, a producenci zaczęli się zastanawiać co zrobić, by przedłużyć noszenie koloru na paznokciach, bez konieczności ponownego nakładania go w przeciągu kilku dni, a także co zrobić, by odpryski nie zaczęły pojawiać się zbyt szybko, a lakier mógł przetrwać kolejne dni w maksymalnie jak najlepszej kondycji.

Jak przedłużano trwałość lakieru? Niezbyt trwałe sposoby, które tracą na popularności

W ciągu kolejnych lat na rynku ukazywały się różnego rodzaju bazy pod lakier, które służyły głównie temu celowi, by płytka paznokcia znacząco się nie odbarwia, kiedy nakładamy intensywny kolor lakieru bezpośrednio na nią. Druga kwestia jeśli chodzi o bazę jest taka, że tworzy ona powłokę ochronną, która jest odtłuszczona, dzięki czemu lakier nie będzie się ześlizgiwał z płytki. Ważnym etapem w malowaniu paznokci było nakładanie również bezbarwnej warstwy wierzchniej na lakier. Ta dodatkowa warstwa miała chronić lakier przed odpryskami, a co więcej przedłużać trwałość samego lakieru na paznokciu. Wiele firm wypuszczało i nadal to robi takie właśnie wysuszacze, dzięki którym paznokcie po pomalowaniu schły dosłownie kilka minut, a sama płytka paznokcia była dodatkowo wzmocniona, co przyczyniało się również do ochrony przed ewentualnym złamaniem samego paznokcia. Jednak od kilku lat zdecydowany prym na rynku kosmetycznym wiodą wszelkiego rodzaju lakiery, które są utwardzane w świetle UV, za pomocą specjalnej lampy.

Lampy i paznokcie hybrydowe, czyli nowa gałąź przemysłu kosmetycznego rozkwita

Przedłużanie trwałości koloru na paznokciach - od lakieru do hybrydy

Przedłużanie trwałości koloru na paznokciach – od lakieru do hybrydy

Na początku wiele kobiet sceptycznie spoglądało na to urządzenie, jednak z biegiem czasu wydaje się, że żele hybrydowe, lakiery hybrydowe – zupełnie wypierają z rynku lakiery do paznokci, które nakładane są w tradycyjny sposób. Lampy do żeli hybrydowych czy też lakierów hybrydowych na początku były dosyć drogie, przez co wiele kobiet jednak nie zdecydowało się na takie rozwiązanie. Dlatego też bardzo mocno zaczęła rozkwitać branża kosmetyczna, związana bezpośrednio ze sferą paznokci. Manikiurzystka, profesjonalnie przygotowana osoba, wykonuje tego rodzaju zabiegi kosmetyczne – malowanie paznokci, wykorzystując do tego lampę. Dzięki temu rodzajowi przedłużania trwałości lakieru, kiedy sam w sobie w ogóle już nie odpryskuje a jedynym problemem staje się zbyt duży odrost płytki paznokcia, wówczas okazuje się, że jeden kolor na paznokciach można nosić kilka tygodni. Żele hybrydowe i lakiery hybrydowe stały się niesamowicie popularne, a wraz z upowszechnieniem się ich, również sprzęt do wykonywania tego rodzaju zabiegów stał się o wiele tańszy. Dlatego też coraz więcej osób wykorzystuje go we własnym zakresie, bez konieczności wychodzenia z domu. I o ile sam proces zdejmowania żeli hybrydowych i ponowne malowanie jest czasochłonne i pracochłonne, to zdecydowana większość konsumentów jednak decyduje się na to, ponieważ trwałość lakieru, bogata baza kolorów oraz możliwości dodatkowych zdobień jest na tyle komfortowa, że żele hybrydowe stały się dla wielu już codziennością.

Gdzie kupować lakiery do paznokci?

W wielu sklepach kosmetycznych znajdziemy całe szafy żeli hybrydowych, lakierów oraz innych przyrządów koniecznych do wykonywania malowania paznokci z lampą. Mnogość kolorów pozwala nimi swobodnie żonglować i dobierać pod względem preferencji i gustu. Ponadto znajdziemy także ogromną ilość marek kosmetycznych, które specjalizują się właśnie w produkcji lakierów hybrydowych. Kosmetyki te w zależności od firmy, wielkości buteleczki różnią się od siebie, jednak dzięki zróżnicowaniu ich właśnie, każdy może wybrać produkt idealny, który sprawdzi się na każdą kieszeń. Wiele osób korzysta ze sklepów internetowych oferujących bogaty asortyment, dzięki czemu można dowolnie wybierać w produktach – żelach hybrydowych i lakierach. Bardzo często produkty, które znajdziemy w internetowych drogeriach są zdecydowanie tańsze od produktów, które kupimy w sklepach stacjonarnych, dlatego też jeśli nie chcemy przepłacać, warto sprawdzić oferty sklepów online. Dzięki wielu filmom i zdjęciom w sieci będziemy mogli dodatkowo sprawdzić jak dany kolor prezentuje się na płytce paznokcia. Dzięki temu unikniemy kupowania bubli i wyrzucania pieniędzy.