Suknie ślubne

Suknie ślubne

lip 05, 2021 / By : / Category : Moda

Suknie ślubne

Suknie ślubne to najważniejsze sukienki w życiu każdej kobiety. Marzymy o niej już od najmłodszych lat, podziwiając suknie w witrynach salonów ślubnych oraz pięknie prezentujące się panny młode na ich weselach. Chcemy być na ich miejscach i w myślach wybieramy nasze przyszłe suknie. Nie ma się zresztą czemu dziwi, gdyż dzień ślubu powinien być najpiękniejszym dniem w naszym życiu.

Chcemy zatem wyglądać zjawiskowo i niepowtarzalnie. Jest to nasz dzień, w którym powinniśmy wyglądać najlepiej. Suknia ma być symbolem naszej czystości, skromności i elegancji. Pierwsze suknie ślubne były noszone już w czasach starożytnych, choć znacznie różniły się one od tych współczesnych. Przede wszystkim ich kolor nie zawsze był biały, ale za każdym razem suknia musiała być skromna.

W epoce średniowiecza, ubiór panny młodej stał się bardziej ozdobny, podkreślający jej pochodzenie. Jeżeli była ona z dobrego domu, jej suknia była z jedwabiu, aksamitu i przyozdobiona wieloma koralikami. Rodziny klasy średniej także posiadały suknie zdobione, jednak wykonane z gorszego materiału. Współczesne suknie ślubne zaczęły przypominać dopiero kreacje od połowy 1800 roku. Zapanowała wtedy moda na biel, który stał się w późniejszych latach pożądanym kolorem sukni ślubnej. W okresie Wielkiego Kryzysu biała suknia przechodziła jednak swój upadek, by ponownie powrócić po roku 1956. W latach współczesnych najmodniejsze są suknie białe, proste, klasyczne. Pasują niemal do każdej sylwetki i mają wiele zwolenniczek. Mimo to moda ślubna nie pozostaje nudna i nie mieści się tylko w określonych kręgach. Projektanci mody mają głowę pełną pomysłów, dzięki czemu powstają przepiękne kreacje. Obecnie na tynku ślubnym królują takie fasony sukni ślubnych jak suknia klasyczna, w literę A, model empire, princessa, model rybka (inaczej syrenka), model prosty (inaczej cygaro).

Suknie ślubne

Suknie ślubne

Zaczynając od pierwszej przeze mnie wymienionej, charakteryzuje się ona idealnie dopasowaną górą oraz szerokim dołem, z reguły na halce. Ramiona w tej sukni są całkowicie odkryte. Jest ona idealna dla osób wysokich, ze szczupłą talią. Ponadto tuszuje niedoskonałości ud i nóg. Model empire jest idealny dla kobiet puszystych, pragnących ukryć niedoskonałości. Jest odcięta pod linią biustu. Suknia ślubna w kształcie litery A jest dopasowana w biuście i szeroka u dołu. Jest idealna dla osób lubiących klasyczny styl oraz niedostrzegających w swoim ciele walorów wartych podkreślenia. Princessa ma dopasowaną górę i bardzo szeroki dół. Panna młoda wygląda w niej niemal jak prawdziwa księżniczka. Suknia często przyozdobiona jest falbankami, zdobieniami, trenem. Idealna jest dla wszystkich kobiet, wyjątek stanowią osoby bardzo niskie, ze względu na to, iż suknia może je zbytnio przytłoczyć. Rybka natomiast jest suknią prostą, rozszerzającą się dopiero na wysokości ud lub kolan. Stanie się ulubioną suknią kobiet szczupłych, gdyż nie ukryje ona żadnych mankamentów. Suknia ślubna prosta jest idealnie dopasowana do ciała na całej długości. Jest sukienką odpowiednią dla osób o idealnej figurze. Mimo powyższych modeli teoretycznie dopasowanych do sylwetek kandydatek warto przymierzyć wszystkie rodzaje. Czasami dzieje się tak, że suknia teoretycznie do nas niepasująca, stanie się tą ulubioną. Coraz modniejsze stają się suknie ślubne będące własnym projektem przyszłych pań młodych. Często są połączeniem kilku modeli lub odbiegają całkowicie od klasycznych trendów. Mogą być zasięgane z mody zagranicznej. Nie jest to jednak istotne. Najważniejsze jest to, żeby panna młoda w swojej sukni czuła się jak prawdziwa dama.

Pamiętajmy także, iż biel różni się od bieli. W salonach mody ślubnej wiele jest odcieni mieszczących się w tym kanonie kolorystycznym. Są suknie śnieżno białe, ecru, w kolorze śmietany, skorupki jajka, kości słoniowej, diamentowej bieli czy blasku świecy. Kolor sukni ślubnej dobierany jest do koloru naszej cery, z reguły po wybraniu już modelu sukni, więc nie musimy się tym martwić na zapas. W wyborze sukni z pewnością pomoże pani w salonie, ale warto mieć też w głowie pięć złotych rad, niezbędnych przy wyborze. Musi ona pasować do stylu panny młodej, mieć odpowiednią tkaninę, kolor musi pasować do karnacji, być dopasowana do figury, musimy się w niej dobrze czuć i łatwo poruszać. Suknie ślubne swoją ceną mogą przerazić, gdyż ich koszt zaczyna się od kilku tysięcy wzwyż. Dla osób chcących zaoszczędzić ciekawym wyborem jest udanie się do wypożyczalni sukien ślubnych, w których koszt wypożyczenia jest naprawdę niski. Jeżeli mimo wszystko chcemy mieć swoją suknię, po uroczystości i sesji zdjęciowej możemy spróbować ją sprzedać. Suknię dla siebie także możemy kupić z drugiej ręki, ale pamięta należy, że nigdy nie będzie ona leżała idealnie. Jeżeli pozwalają nam na to fundusze i wyobraźnia, możemy zaprojektować swoja własną suknię ślubną, która z pewnością zachwyci gości i stanie się naszą dumą. Pamiętajmy, iż dzień naszego ślubu ma być najpiękniejszym dniem naszego życia. Dlatego pomyślmy o sobie i wybierzmy suknię, która będzie tą wymarzoną.