Szkolenie BHP online

Szkolenie BHP online

maj 05, 2022 / By : / Category : Edukacja, Praca

Szkolenie BHP online

Szkolenie BHP online – jak się na nie zapisać? Na dzień dzisiejszy coraz więcej firm decyduje się na to, aby przeprowadzić szkolenie BHP za pośrednictwem Internetu. Jest to świetna forma, która umożliwia załatwienie tych formalności zdalnie. Rozwiązanie to cieszy się coraz większą popularnością, ze względu na szereg zalet. Część osób nie do końca jednak wie, w jaki sposób się do tego zabrać.

Czy szkolenie BHP online jest zgodne z polskimi przepisami? Na co możemy liczyć w związku ze szkoleniem BHP przez Internet? W jaki sposób możemy zapisać się na kurs BHP online? Dlaczego e-learning to dobre rozwiązanie? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Czy szkolenie BHP online jest zgodne z polskimi przepisami?

Przede wszystkim powinniśmy mieć świadomość tego, że szkolenia BHP są czymś obowiązkowym. Powinny być one wykonane już w pierwszym dniu pracy, natomiast okresowe – do roku od dnia, w którym się zatrudniliśmy. Jedynym wyjątkiem są kierownicze stanowiska, bowiem pierwsze szkolenie okresowe jest wówczas konieczne do pół roku od dnia zatrudnienia. Godne uwagi jest szkolenie BHP online, którego program jest zgodny z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy. Po każdym szkoleniu wystawiane są dokumenty, które są wymagane. Mowa o karcie szkolenia wstępnego, a także o zaświadczeniu w przypadku szkolenia okresowego. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że podmioty, które zajmują się takimi przedsięwzięciami, oferują testy sprawdzające naszą wiedzę, które są zgodne z wymogami w przepisach. Kurs zostanie zakończony dopiero wtedy, gdy końcowy egzamin zostanie zaliczony. Szkolenie BHP online przeznaczone jest dla stanowisk administracyjno-biurowych, dla osób kierujących pracownikami, dla przedstawicieli handlowych, dla pracowników służby BHP, dla pracowników inżynieryjno-technicznych, a także na wielu innych stanowiskach, które nie są bezpośrednio związane z produkcją. Warto mieć świadomość tego, że na dzień dzisiejszy ze szkolenia okresowego są zwolnieni pracownicy administracyjno-biurowi. Nie zmienia to jednak faktu, że warto się szkolić w tym zakresie, w końcu bezpieczeństwo w pracy to kwestia priorytetowa. 

Na co możemy liczyć w związku ze szkoleniem BHP przez Internet?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że szkolenie BHP online to nie tylko dostarczenie materiałów źródłowych. Wbrew pozorom może to być bardzo interesująca forma teoretycznych zajęć. Kursy z zakresu związanego z bezpieczeństwem są podzielone na różnorodne zagadnienia. Często składają się z atrakcyjnych animacji, interaktywnych lekcji, interesujących zadań, krzyżówek, quizów. Dzięki temu wiedza przyswajana jest nieco efektywniej. Co więcej, do kursów bardzo często dodawane są również zróżnicowane filmy instruktażowe. Na nich specjaliści, czyli ratownicy i strażacy pokazują, w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy, jak korzystać z gaśnic, a także w jaki sposób ewakuować się z budynku, jeśli zajdzie taka potrzeba. Warto mieć świadomość tego, że szkolenie BHP online to nie tylko przepisy i suche fakty. Wiedza ta może być również interesująca i atrakcyjna.

W jaki sposób możemy zapisać się na kurs BHP online?

Szkolenie BHP onlineWiemy już, że szkolenie BHP online jest zgodne z przepisami, a także to, że oferowane kursy są bardzo atrakcyjne. Wiele osób ma jednak wątpliwości w zakresie tego, w jaki sposób zapisać się na takie kursy. Otóż szkolenia można zakupić poprzez różnorodne strony internetowe, które oferują tego typu usługi. Wystarczy, że zdecydujemy się na kurs, którym jesteśmy zainteresowani. Jeśli chcielibyśmy dokonać zakupu dla większej grupy osób, wówczas wystarczy, że zwiększymy liczbę w koszyku. Podajemy dane firmy do faktury, a w ostatnim etapie dane uczestników szkolenia. Dzięki temu każdy z pracowników otrzyma maila z informacją, że kurs został przypisany, a także widoczna będzie instrukcja dalszego postępowania. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości w danym zakresie, wówczas nic nie stoi na przeszkodzie, aby skontaktować się z podmiotem, który organizuje szkolenie BHP online. Powinien on rozwiać wszelkie wątpliwości. Miejmy jednak świadomość tego, że kursy są bardzo intuicyjne, w konsekwencji poradzą sobie z nimi nawet osoby, które są mniej zaawansowane pod względem technologicznym. 

Dlaczego e-learning to dobre rozwiązanie?

Nie da się ukryć, że szkolenie BHP online cieszy się coraz większym uznaniem. Jest to jednak w zupełności zrozumiałe- w końcu takie rozwiązanie to gwarancja wielu korzyści. Przede wszystkim kursy tworzone są przez doświadczone osoby, które mogą pochwalić się ponadprzeciętnym przygotowaniem merytorycznym i doświadczeniem w tej branży. Przeprowadzane są przez profesjonalistów. Proponowane rozwiązania technologiczne są coraz bardziej przystępne. Mogą one być z powodzeniem ukończone nawet wtedy, gdy pracujemy zdalnie. Zaawansowane oprogramowanie jest w stanie zapamiętać nasze postępy i skupi się na tych aspektach, które są dla nas najbardziej problematyczne, co z pewnością jest ogromnym udogodnieniem.