Wielkanocne dekoracje ze sztucznych kwiatów oraz piękne florarium

Wielkanocne dekoracje ze sztucznych kwiatów oraz piękne florarium

lut 28, 2020 / By : / Category : Wnętrza

Wielkanocne dekoracje ze sztucznych kwiatów oraz piękne florarium

Wielkanocne dekoracje ze sztucznych kwiatów oraz piękne florarium – Wielkanoc jest największym chrześcijańskim świętem, gdy dusza jest wypełniona światłem, radością i miłością. Tego dnia każdy chce otoczyć się pięknem, które wyraża się w całej atmosferze. A co może być piękniejszego niż kwiaty na wiosnę? Najczęściej domy zdobią pierwiosnki, w tym żonkile, tulipany i hiacynty. Można je postawić na świątecznym stole, ozdobić meble.

Ostatnio do bukietów i kompozycji świeżych kwiatów coraz częściej dodawane są sztuczne kwiaty. Powodem jest to, że będą mogły długo stanowić wystrój, dając poczucie świętowania przez długi czas, nie znikną, nie stracą kształtu i świeżości.

Opcje kompozycji wielkanocnych ze sztucznych kwiatów

Bardzo często w sztucznych bukietach stosuje się atrybuty wielkanocne. Może to być pusta skorupa jaj, kolorowe piórka, gałązki bazi, zabawkowe kurczaki i zające, a także figurki ptaków. Wszystko to zapewnia żywotność i różnorodność, a także przypomina wiosnę, życie wieczne, świeżość, odrodzenie natury. Wielkanocna dekoracja kwiatowa najczęściej wykonywana jest w kształcie koła. Często używany jest również wariant przypominający gniazdo, gdy kwiaty i gałązki są umieszczane w koszyku.

Nowoczesne gospodynie wykorzystują do dekoracji małe bukiety ze sztucznych kwiatów, mogą składać się z jednego kwiatu i gałęzi, zdobią najważniejsze wielkanocne wypieki, ciasto wielkanocne. Koszyczek można również ozdobić w miejscu, gdzie układane są główne świąteczne przysmaki: ciasto wielkanocne, kolorowe jajka, kiełbasa, chleb, a także cukrowy baranek.

Świąteczny stół można ozdobić piękną kompozycją ze sztucznych kwiatów. Rośliny, gałęzie o różnych kształtach i kolorach zdobią wejścia do domu, ściany i schody. Różne girlandy mogą być również używane, jako dekoracje. Na przykład girlandę z kwiatów róży można zawiesić wokół krawędzi świątecznego stołu. Wielkanocny bukiet jest zaprojektowany nie tylko do dekoracji pokoju, ale może być również podarowany krewnym i przyjaciołom. Warto wybierać specjalne kompozycje tematyczne ze sztucznych kwiatów, które będą przypominać o Świętach Wielkanocnych przez cały rok.

Jaki powinien być bukiet wielkanocny?

  Nie ma ścisłych zasad dotyczących wielkanocnej florystyki, ale trzeba przestrzegać kilku zaleceń:

  • Skromność to najlepsza dekoracja tego dnia. Nie powinno być ekscesów.
  • Kolory i odcienie powinny być miękkie i jasne. Preferować zielony, niebieski, biały, złoty i żółty, ale nie zapominać o czerwonym, kolorze życia i odrodzenia
  • Wybierać znane kwiaty, unikać egzotycznych
  • Kształt najlepiej wykonać okrągły lub owalny.

Sztuczne kwiaty na floraria

Wielkanocne dekoracje ze sztucznych kwiatów oraz piękne florarium

Wielkanocne dekoracje ze sztucznych kwiatów oraz piękne florarium

Florarium to nowoczesne know-how, z którego często korzystają kwiaciarnie i projektanci. Można go umieścić zarówno w domu, jak i w biurze. Co to jest? Florarium jest małym ogrodem w szkle, jest jak akwarium, ale zamiast wody i ryb mały zielony ogród jest umieszczony w skomplikowanej szklanej strukturze. Szklany pojemnik może mieć dowolny kształt, wyglądać jak naczynie, głęboki wazon, a nawet szklanka.Ten pojemnik ma jedną stronę otwartą, dzięki czemu można oczyszczać sztuczne kwiaty ukryte w środku.

Rozmiar kompozycji może się również różnić. Może to być skromny ogród lub cały ekosystem wielkości pokoju. Można wybrać wypełnienie florarium według własnego uznania. Wewnątrz mogą znajdować się zarówno rośliny żywe, jak i sztuczne kwiaty. Można także użyć suszonych kwiatów, muszli, kamieni, piasku, mchu, szyszek, gałęzi, figurek ceramicznych i tak dalej. Prawdziwe kwiaty, jeśli są używane, to tylko te, które nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji, ponieważ w zamkniętym pojemniku powoduje to pewne trudności.

Pierwsze floraria pojawiły się w XIX wieku. Początkowo umieszczano w nich paprocie, później zaczęto stosować sukulenty. Pierwsze floraria zostały umieszczone na stołach i półkach. Dziś można znaleźć opcje wbudowane w meble, a także zawieszone na suficie i podłodze. Jednym słowem można wybierać z szerokiej gamy modeli. Zainstalowanie zależy od pomysłu na projekt, preferencji, a także warunków niezbędnych do utrzymania roślin. Obecnie floraria wyposażone są w sztuczne kwiaty, które nie odbiegają wyglądem od świeżych roślin.

Korzyści ze stosowania sztucznych roślin w florarium

Problematyczne jest umieszczanie świeżych kwiatów w florarium. W końcu muszą być stale podlewane, należy prowadzić uprawę gleby. W zamkniętym naczyniu nie można używać kapryśnych roślin. Ponadto trzeba zorganizować system usuwania nadmiaru wilgoci, wentylacji, umieścić naczynie tylko w jasnym miejscu. Stosując sztuczne kwiaty wszystkie problemy są rozwiązywane natychmiast.

Gdzie kupić sztuczne kompozycje?

Najłatwiejszą opcją jest zakup flory online. Innym rozwiązaniem jest kupowanie kwiatów w kwiaciarniach. Można znaleźć tam wiele różnych roślin do każdego pomieszczenia. Są one ukształtowane w bukiety umieszczone w doniczkach i wazonach. Nie trzeba bać się eksperymentować przy wyborze sztucznych kwiatów. Znalezienie idealnej kompozycji domowej jest łatwiejsze niż się wydaje. Najważniejsze jest, aby wybrać produkt wysokiej, jakości. Kwiaty nie powinny mieć nieprzyjemnego plastikowego zapachu. Warto wykorzystać swoją wyobraźnię i swój dom do transformacji dzięki sztucznym roślinom.