Zęby implanty – ile kosztują?

Zęby implanty – ile kosztują?

lip 12, 2021 / By : / Category : Uroda, Zdrowie

Zęby implanty - ile kosztują?

Zęby implanty – ile kosztują? Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się zęby implanty. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę, jak wiele zalet niesie ze sobą takie rozwiązanie. Nie wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę z tego, z jakimi kosztami musimy się liczyć – a te wbrew pozorom nie należą do najwyższych. Czym dokładnie są implanty zębowe? Od jakich czynników może zależeć cena implantów zębowych? Ile mogą kosztować implanty całej szczęki? Jaki wpływ ma rodzaj korony na cenę wszczepienia implantu? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.

Implanty zębowe – czym one są?

Ile kosztują implanty zębowe?Zanim zaczniemy zastanawiać się nad kwestią ceny implantów zębowych, w pierwszej kolejności należy zastanowić się, czym one tak właściwie są. Dzięki temu będziemy mogli wywnioskować, dlaczego cena jest właśnie taka, a nie inna. Otóż decydując się na zdefiniowanie implantów zębowych, specjaliści mogliby stwierdzić, że jest to pewien element przypominający śrubę. Umieszcza się go w miejscu, gdzie wcześniej znajdował się naturalny ząb. Najczęściej dokonuje się tego w kości szczęki lub kości żuchwy- w zależności od indywidualnych preferencji, a także od zaleceń specjalisty. Implant zębowy to w praktyce sposób na zastąpienie korzenia usuniętego zęba. Implanty z reguły wytwarzane są z tytanu, ewentualnie z tlenku cyrkony- oba rozwiązania cieszą się ponadprzeciętną popularnością. Materiały te charakteryzują się dużą wytrzymałością, dodatkowo są świetnie tolerowane przez nasz organizm. Jeśli zdecydowalibyśmy się na standardowe implanty dwufazowe, wówczas w pierwszej kolejności mamy do czynienia ze wszczepieniem śruby. Dopiero po kilku miesiącach dołącza się do tego sztuczną koronę. Okazuje się, że coraz częściej stosuje się jednak implanty jednofazowe. W tym przypadku wystarczy jedynie jedna wizyta, aby założyć zarówno śrubę, jak i część protezy znajdującej się nad dziąsłem.

Od jakich czynników może zależeć cena implantów zębowych?

Przeglądając ceny związane z implantami zębowymi, niejednokrotnie mogliśmy spotkać się z wartościami, które podawane są w widełkach. Przez to trudno jest wskazać jednoznaczną kwotę za wykonanie danego zadania- może ona się różnić niekiedy stosunkowo znacząco. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że wyróżnić możemy kilka czynników, które bezpośrednio wpływają na ostateczny koszt zabiegu. Przykładowo warto wyróżnić producenta implantu. Nie bez znaczenia jest także metoda wszczepienia, na którą pacjent się zdecyduje. Cena może różnić się w zależności od tego, z jakiego materiału wykonana jest korona. Dodatkowo niejednokrotnie konieczne jest przeprowadzenie kilku dodatkowych badań czy też zabiegów przed implementacją- te również doliczane są do końcowego rachunku. Cena implantów zębowych może różnić się także w zależności od tego, w jaki sposób prowadzony jest dany gabinet stomatologiczny. Jednym z elementów, który może mieć znaczenie, jest lokalizacja placówki, a także marża, która nakładana jest przez lekarza. Jest ona bezpośrednio związana z tym, jakim doświadczeniem może pochwalić się specjalista.

Ile mogą kosztować implanty całej szczęki?

Wiemy już, dlaczego w większości przypadków podawane są ceny w widełkach. Warto teraz zastanowić się, ile mogą kosztować implanty zębów całej szczęki. Gdybyśmy mieli przyjąć pewne założenia, a także uśrednić wszelkie wartości, wówczas moglibyśmy dojść do wniosku, że koszt jednego implantu to około 3000 zł. Oczywiście bez większych problemów można znaleźć usługi zaczynające się od 1500 zł, a także kończące się na 4500 zł. Jednakże kiedy klient chce odbudować zęby za pomocą większej liczby implantów, wówczas proces wyceny wygląda nieco inaczej. W takich przypadkach mówi się o protezie, która mocowana jest na implantach. W taki sposób możliwe jest uzupełnienie od 2 do nawet 6 zębów. Proteza zębowa na 2 implantach może kosztować nas około 7500 zł, natomiast w przypadku 4 implantów- jest to około 20 000 zł. Najwięcej oczywiście zapłacimy za 6 implantów, bowiem musimy liczyć się z kosztem oscylującym w granicach 48 000 zł.

Jaki wpływ ma rodzaj korony na cenę wszczepienia implantu?

Mówiąc o cenach wszczepienia implantu, nie w sposób nie wspomnieć o wpływie rodzaju korony na cenę całej usług. Nie możemy zapominać, że implantacja dwufazowa to konieczność ponownego odwiedzenia danego gabinetu stomatologicznego. Co to oznacza w praktyce? Musimy doliczyć jeszcze cenę związaną z koroną. W zależności od indywidualnych preferencji, może on zdecydować się na koronę tymczasową, która nazywana jest akrylową. Wówczas jest ona noszona przez kilka miesięcy, zanim osadzimy koronę stałą. W zdecydowanej większości przypadków musimy liczyć się z wydatkiem oscylującym w granicach kilkuset złotych. Pamiętajmy również o podziale koron stałych. Wyróżnić możemy te pełnoceramiczne, jak i te porcelanowe. Koszt tych pierwszy wynosi od 800 zł do nawet 1600 zł. Jeśli chodzi o porcelanowe- zapłacimy za nie maksymalnie 1200 zł.