Zabiegi kosmetyczne – depilacja laserowa, mezoterapia, fotoodmładzanie

Zabiegi kosmetyczne – depilacja laserowa, mezoterapia, fotoodmładzanie

lip 02, 2019 / By : / Category : Uroda, Usługi

Zabiegi kosmetyczne - depilacja laserowa, mezoterapia, fotoodmładzanie

Zabiegi kosmetyczne – depilacja laserowa, mezoterapia, fotoodmładzanie – nie każda pora roku jest właściwą na przeprowadzanie zabiegów kosmetycznych, szczególnie odpowiednimi są okres jesienny i zimowy. Do takich zabiegów należą depilacja laserowa, mezoterapia, fotoodmładzanie. Okres, w którym charakteryzujący się mniejszą ilością słońca jest lepszym z tego względu, iż istnieje mniejsza ekspozycja na promieniowanie UVA i UVB. Tego typu czynniki zwiększają prawdopodobieństwo powstawania przebarwień skóry. Ponadto w chłodnych okresach rany szybciej się goją, powstałe obrzęki zmniejszają się, a organizm szybciej dochodzi do formy.

Depilacja laserowa jest najlepszą metodą na usunięcie zbędnego owłosienia z różnych części ciała. Podczas zabiegu laser emituje wiązkę promieniowania niszczącego trwale mieszki włosowe, ale co ważne, nie uszkadza skóry. Co ciekawe, skuteczność lasera jest uzależniona od koloru skóry. Im jaśniejsza cera, tym efekt jest lepszy. Również jasne włosy szybciej ulegają zniszczeniu. Zabieg kosmetyczny, aby być skutecznym i trwałym, winien być powtórzony trzy, cztery razy w odstępach cztero-dziewięciotygodniowych.

Zabiegi kosmetyczne – eksponowanie skóry na słońce

Zabiegi kosmetyczne - depilacja laserowa, mezoterapia, fotoodmładzanie

Zabiegi kosmetyczne – depilacja laserowa, mezoterapia, fotoodmładzanie

Okres, kiedy słońca jest mniej i nie jest ono tak silne jest dlatego tak odpowiednim, że do zabiegu kosmetycznego skóra nie może być opalona, ponadto, przez okres dwóch tygodni po zabiegu, nie należy jej eksponować na światło słoneczne. Kolejnym zabiegiem kosmetycznym, który warto stosować w chłodniejsze okresy roku jest peeling chemiczny. Pozwala on sprawnie usunąć blizny potrądzikowe, piegi, przebarwienia, niewielkie zmarszczki. Najbardziej popularnymi będą peelingi bazujące na kwasie glikolowym, migdałowym oraz salicylowym. W wyniku nałożonego na skórę środka, naskórek łuszczy się przez kilka dni, odsłaniając młodszą warstwę skóry. Należy pamiętać, aby nie zrywać schodzących warstw, gdyż może to prowadzić do powstania blizn. To, jaki uzyskuje się efekt oraz jak długo goi się, jest uzależnione od stężenia preparatu oraz czasu, na jaki jest on pozostawiony na skórze. Im większe stężenie i dłuższe działanie, tym efekt zabiegu kosmetycznego jest intensywniejszy. Zima, to również odpowiedni czas na wykonanie peelingu chemicznego. Jedynie na co trzeba być wyczulonym, to mrozy, gdyż mogą dodatkowo podrażniać skórę.

Mikrodermabrazja dla każdego

Zabieg mikrodermabrazji to mechaniczne złuszczanie naskórka pozwalające wygładzić skórę, pobudzić jej regenerację, poprawić elastyczność oraz koloryt. Świetnym rozwiązaniem dla skóry wrażliwej, delikatnej oraz skłonnej do alergii jest mikrodermabrazja diamentowa. Osoby mające przebarwienia na skórze, a także rozszerzone pory powinny stosować zabieg mikrodermabrazji korundowej. Kolejnym zabiegiem kosmetycznym zalecanym w okresie zimowym jest mezoterapia bezigłowa. Wykorzystywane jest wówczas urządzenie wytwarzające prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości, który dociera do wnętrza skóry, przenika przez błonę komórkową w głąb komórki. Zabieg ten otwiera nowe drogi, którymi środki mogą wnikać do głębszych warstw skóry bez konieczności stosowania igieł. Po zastosowaniu tego typu zabiegu kosmetycznego skóra wygląda zdrowiej, jest gładsza, jędrniejsza, dobrze nawilżona, wypoczęta, zmarszczki ulegają spłyceniu. Wiele osób boryka się ze znamionami skórnymi, będącymi wynikiem niedoborów lub nadmiaru składników tkankowych. Zwykle nie wymagają one usunięcia, niektóre jednak mogą być niebezpieczne, dlatego ważne jest, aby konsultować się z fachowcem. Jeżeli lekarz specjalista zdecyduje usunąć zmianę, można to zrobić metodą chirurgiczną, bądź laserową. Metoda chirurgiczna polega na wycięciu zmiany. Zabieg z wykorzystaniem lasera najlepiej przeprowadzać w okresie niewielkiego nasłonecznienia. Po każdym zabiegu skóra powinna być chroniona.

Zabiegi złuszczające w gabinecie kosmetycznym

Zabiegi kosmetyczne kwasami owocowymi AHA najlepiej wykonywać w gabinecie kosmetycznym, gdy jest pewność, co do fachowości pracowników. Kwasy, to naprawdę bardzo silne czynniki, niewłaściwie wykorzystane czy zastosowane mogą prowadzić do poparzenia lub powstania stanów zapalnych, które przyczyniają się do powstawania blizn. Kwas migdałowy polecany jest dla cery dojrzałej, kwas glikolowy może być stosowany dla każdego rodzaju skóry z różnymi problemami. Zabiegi kwasami dają dobre i długotrwałe efekty. Oczywiście nie należy zapominać, że prócz stosowania zabiegów kosmetycznych, mających na celu naprawę naszej skóry twarzy, warto również pomyśleć o przygotowaniu skóry na trudne warunki atmosferyczne, takie jak mróz czy wiatr. Bardzo ważne, ażeby wzmocnić, a także uszczelnić naczynia krwionośne włosowate, co pozwoli zmniejszyć ich reaktywność na działanie zimna. Tutaj zabiegiem kosmetycznym polecanym przez specjalistów jest jonoforeza, zabiegi z wykorzystaniem alg, maseczek z witaminą K, PP, C, wyciągiem z kasztanowca, miłorzębu japońskiego. Warto również zastosować zabiegi kosmetyczne głęboko nawilżające, odżywcze. Wspomnianych powyżej zabiegów kosmetycznych winny unikać osoby mające skłonność do rozszerzonych naczynek. Tego typu cerze może zaszkodzić również niewłaściwa pielęgnacja w warunkach domowych, chociażby mycie twarzy twardą wodą, silnie chlorowaną, stosowanie barwionych mydeł, zawierających alkohol, wyjście na zimno, mróz i wiatr bez zabezpieczenia cery kremami ochronnymi, jak i przegrzewanie twarzy, chociażby na solarium, a także picie alkoholu oraz kawy.