Kontenery morskie

Kontenery morskie

gru 06, 2021 / By : / Category : Transport

Kontenery morskie

Morski kontener chłodniczy to wyjątkowo solidna i niezawodna konstrukcja. Jednocześnie kontenery morskie chłodnicze mają duży margines bezpieczeństwa, co pozwala na zakup używanego kontenera a następnie eksploatowanie go przez wiele lat. Agregaty chłodnicze do kontenerów morskich są znacznie wydajniejsze i bardziej niezawodne niż stacjonarne urządzenia.

Izotermiczne korpusy kontenerów chłodniczych wykonane są z niezawodnych materiałów w wymiarach uniwersalnych kontenerów, co zapewnia ich mobilność. Kontenery chłodnicze są niezbędne do przewozu towarów wymagających specjalnych warunków temperaturowych. Bezpiecznie jest wysyłać takie towary jak mleko, mięso, owoce, ryby i wszystko, co może szybko zepsuć się w upale.

Czym są kontenery chłodnicze?

Kontener chłodniczy to izolowany termicznie kontener metalowy o przekroju prostokątnym, wyposażony w agregat chłodniczy. Z reguły obudowa wykonana jest ze stopu aluminium, a jako izolator ciepła stosuje się poliuretan. Zasada działania kontenera chłodniczego jest prosta – agregat chłodniczy dostarcza do wnętrza kontenera powietrze o określonej temperaturze od dołu. Ten ostatni idzie wzdłuż pustych profili podłogowych do drzwi, unosi się i wraca do instalacji pod sufitem.

Rozmiary kontenerów są znormalizowane, aby ułatwić ich transport różnymi środkami transportu. Długości to 20, 40 i 45 stóp. Wewnątrz kontenera chłodniczego, dzięki agregatowi chłodniczemu i izolacji termicznej, można utrzymać temperaturę od około -30°C do około +30°C. Dzięki temu jest niezastąpiony w transporcie towarów wymagających specjalnych warunków do przewozu. Warunki transportu można dostosować do konkretnego rodzaju produktu, od schłodzonego do mrożonego. W razie potrzeby chłodzenie można wyłączyć, a kontener swobodnie wykorzystać do transportu dowolnego ładunku.

Zalety kontenerów chłodniczych

Popularność kontenerów chłodniczych, zwłaszcza 40 i 20 stopowych, rośnie z roku na rok, coraz więcej przedsiębiorców wykorzystuje w swojej działalności zarówno nowe i używane kontenery chłodnicze.

Korzyści kontenerów morskich chłodniczych

  • W kontenerze chłodniczym można przechowywać i przewozić ładunek, który wymaga specjalnych warunków temperaturowych, a załadunek i rozładunek nie wymaga specjalnego sprzętu.
  • Kontenery chłodnicze mogą pracować w różnych trybach, w razie potrzeby zamieniając się w chłodnię lub zamrażarkę. Ponadto wewnątrz kontenera można stworzyć warunki szklarniowe odpowiednie do przechowywania i transportu egzotycznych owoców i sadzonek.
  • Agregaty chłodnicze utrzymują skumulowaną temperaturę wewnątrz do 24 godzin po wyłączeniu agregatu.

Dokonując zakupu lub wynajmu kontenera chłodniczego w uznanej firmie można liczyć na szeroką gamą opcji i wybrać dowolne modyfikacje i objętości. Można zarówno zakupić jak i wynająć kontenery na długi lub krótki okres. Wszystkie kontenery morskie cechuje wysoka jakość i trwałość. Przed sprzedażą lub wynajmem dowolnego kontenera chłodniczego przechodzi on wnikliwą kontrolę, a każdy klient może otrzymać szczegółowe instrukcje dotyczące prawidłowego działania kontenerów.

Zastosowanie kontenerów morskich chłodniczych

Kontenery morskie

Kontenery morskie

Kontenery chłodnicze znajdują zastosowanie w różnych branżach nie tylko spożywczej, ale również w branży farmaceutycznej i do handlu żywymi kwiatami. Znajdują zastosowanie jako magazyn zastępczy w przypadku awarii chłodni w magazynie. W takim przypadku najczęściej ma miejsce okresowy wynajem kontenera chłodniczego. Jednak przedsiębiorcy z branży gastronomicznej i hotelowej decydują się na zakup kontenera, ponieważ świeżość produktów jest tutaj najważniejsza. Istnieje możliwość dopasowania kontenera pod kątem wymiarów. W ofercie firmy prowadzącej sprzedaż takich kontenerów można zakupić zarówno nowe, używane i po jednej podróży kontenery chłodnicze. Każde z oferowanych urządzeń jest sprawdzone pod kątem sprawności agregatu chłodniczego i szczelności kontenera. Ponadto są one odnowione i z ważnym przeglądem technicznym.

Czy warto wynajmować morskie kontenery chłodnicze?

Korzystanie z kontenerów morskich chłodniczych to gwarancja uzyskania i utrzymanie wymaganej temperatury: zarówno ujemnej i dodatniej. Nie ma tutaj znaczenia w jakim klimacie aktualnie znajduje się kontener. Duże firmy, które stale muszą chłodzić swoje towary dokonują zakupu kontenerów chłodniczych i jest to dla nich korzystne. Jednak dla przedsiębiorstw korzystających z takich urządzeń okresowo, lepszym rozwiązaniem jest wynajem.

Klient decyduje na jaki okres chce wynająć kontener chłodniczy o żądanym rozmiarze. Nie musi martwić się jego konserwacją i naprawami, dlatego to bardziej ekonomiczna alternatywa od zakupu. Zdarza się również, że przedsiębiorstwa posiadające już chłodnie, decydują się na wynajem kontenera chłodniczego. Wiąże się z to ze zwiększeniem zapotrzebowania na ich produkty np. lody w sezonie letnim.

Dlaczego warto skorzystać z oferty firmy oferującej kontenery chłodnicze?

W ofercie znajdują się nowoczesne kontenery chłodnicze, które są sprzedawane lub wynajmowane w korzystnej cenie. Wszystkie procedury są proste a ich przeprowadzenie nie wymaga wiele czasu. Każdy klient może liczyć na obsługę i serwis przez całą dobę. Każdy kontener jest wyposażony w energooszczędny agregat. Posiadają one telemetryczny system on-line, dzięki czemu serwis może stale nadzorować: działanie agregatu, temperaturę ładunku, położenie kontenera.