Jaki materac dla niemowlaka?

Jaki materac dla niemowlaka?

cze 28, 2021 / By : / Category : Dziecko, Wnętrza

Jaki materac dla niemowlaka?

Jaki materac dla niemowlaka? Nowi rodzice są szczególnie ostrożni przy wyborze nowych rzeczy dla ich niemowląt i słusznie. Chociaż niemowlęta mogą spać w sumie od 15 do 16 godzin na dobę, ich sen pozostaje fragmentaryczny do około 4 miesiąca życia. Dzięki ich słabo rozwiniętemu zmysłowi dnia i nocy, większość dzieci ma tendencję do spania zarówno w dzień, jak i w nocy. Małe dzieci mają małe żołądki, co oznacza, że muszą się często budzić, aby dostać swoją porcję mleka z piersi.

Z powodu tych zakłóceń snu, niemowlęta potrzebują bardzo wygodnego materaca, który z łatwością ukołysze je do snu. Jednak wybór odpowiedniego materaca dla Twojego dziecka może być trudnym zadaniem, jeśli nie wiesz, na co zwrócić uwagę. Dlatego zebraliśmy kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci upewnić się, że materac, który wybierzesz dla swojego dziecka, przyczyni się do jego spokojnego snu.

Odpowiedni rozmiar

Materace do łóżeczka dziecięcego powinny mieć wymiary do 130 cm długości i 70 cm szerokości. Aby zminimalizować ryzyko urazu lub uduszenia podczas snu, rodzice muszą się upewnić, że wybrany materac do łóżeczka jest odpowiednio dopasowany. Większość ekspertów ds. snu dzieci zgadza się, że odległość między materacem a ramą łóżeczka nie powinna być większa niż 8 cm. Tak więc, odpowiedni rozmiar materaca zapewni, że dziecko nie utknie w pustej przestrzeni. Zbyt miękkie materace zwiększają ryzyko uduszenia, a nawet mogą prowadzić do zgonów, takich jak zespół nagłej śmierci niemowląt. Upewnij się, że wybrany przez Ciebie materac ma gęstość co najmniej 20 kg/m3, aby zapewnić odpowiednią twardość. To właśnie dlatego młodzi rodzice są ostrzegani przed pozwalaniem dzieciom na leżenie na materacach dla dorosłych lub innych miękkich powierzchniach. Można również zdecydować się na materace dwustronne, które mają różną twardość po obu stronach, aby dostosować się do potrzeb malucha i niemowlęcia. Takie “dwupoziomowe” materace można bezpiecznie odwrócić, gdy dziecko skończy rok.

Jaki powinien być materac?

Jaki materac dla niemowlaka?

Jaki materac dla niemowlaka?

Materac, który wybierzesz dla swojego dziecka powinien zapewniać dobrą oddychalność i zapobiegać gromadzeniu się ciepła. Zainwestuj w materac, który nie tylko pomaga dobrze rozprowadzać ciepło ciała, ale także pomaga zwalczać oznaki nadmiernej potliwości. Wybierając materace, które są wolne od toksycznych substancji chemicznych, możesz również zdecydować się na hipoalergiczne nakładki, które zapobiegają ryzyku wystąpienia reakcji alergicznych. Przy mnogości różnych materiałów, z których wykonane są materace, łatwo pogubić się w technicznych szczegółach. Dlatego przyjrzyjmy się niektórym z najbardziej przystępnych cenowo materiałów na materace dla dzieci, aby ułatwić proces wyboru materaca. Wybierając materace do spania dla dorosłych, zalecamy zapoznanie się z tym kompleksowym przewodnikiem, który pomoże Ci porównać różne materace i wybrać ten, który spełnia wszystkie Twoje wymagania. Materace piankowe dla niemowląt zazwyczaj mają odpowiedni poziom twardości i są łatwe do przenoszenia ze względu na ich niewielką wagę. Materace wykonane z pianki dobrze dopasowują się do ciała i zapewniają odpowiednie podparcie. Materace piankowe są zazwyczaj tańsze i łatwiejsze do czyszczenia, co czyni je dobrym wyborem dla małych dzieci. Materace sprężynowe są po prostu jednym z najbardziej popularnych wyborów, jeśli chodzi o materace dla dzieci, dzięki ich wspierającej i trwałej naturze. Materace sprężynowe są znane z tego, że równomiernie rozkładają ciężar ciała i zapewniają lepsze podparcie krawędzi. Jeśli jesteś skłonny wydać kilka złotych więcej, możesz również zdecydować się na materac sprężynowy kieszeniowy, który zawiera oddzielne kieszenie sprężynowe, które zapewniają większą trwałość i pozwalają na lepszy ruch podczas snu.

Materac z naturalnych materiałów

Idąc w kierunku bardziej naturalnych rodzajów materiałów stosowanych w materacach dziecięcych, włókno kokosowe można uznać za doskonały wybór. Skorupa orzecha kokosowego zastosowana w wewnętrznej warstwie materaca zapewnia, że wszelkie pozostałości wilgoci z rozlanych płynów lub potu są łatwo odprowadzane. Materac posiada wierzchnią warstwę lateksu, która jest trwała i wodoodporna. Materace bawełniane są lekkie i wygodne dla niemowląt ze względu na ich miękką bawełnianą wyściółkę i wnętrze. Podczas gdy materace bawełniane zapewniają dobrą dystrybucję ciepła i oddychalność, mają tendencję do zbijania się w grudki, co czyni je mniej korzystnym wyborem pod względem trwałości. Materace z pianki poliuretanowej mogą być również zamknięte w powłoce z hipoalergicznego ekstraktu z liści aloesu. Warstwa aloesu jest nie tylko skuteczna w walce z podrażnieniami skóry, ale może również wspierać zdrowie skóry dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym i antyseptycznym. Wybór materaców dla niemowląt to nie lada wyzwanie, dlatego warto jest wcześniej rozważyć wszystkie opcje. Komfort i bezpieczeństwo dziecka zawsze jest najważniejsze. Spokojny sen jest jednym z najważniejszych wymogów w pierwszych latach życia dziecka, który potrzebuje snu do prawidłowego rozwoju.